Akademia Uczniowska

Od października 2010 r. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie uczestniczy w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej pn. Akademia Uczniowska. Projekty matematyczno-przyrodnicze w gimnazjach.

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klasy pierwszej spotykają się w ramach szkolnych kół naukowych, podczas których realizowane są zajęcia dodatkowe z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (biologia, chemia, matematyka, fizyka). Na zajęciach wykorzystywane są metody rozwijające kompetencje kluczowe uczniów. Gimnazjaliści poznają techniki eksperymentalne, planują i przeprowadząją zgodnie z procedurą naukową: obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe (w tym szczególnie projekty wzajemnego nauczania), dotyczące wybranych partii materiału związanych z realizacją podstawy programowej. Intencją programu jest, aby każdy z uczestniczących w nim gimnazjalistów wziął udział w zajęciach szkolnych kół naukowych oraz poprowadził z innymi uczniami projekt, wykorzystujący zdobytą na zajęciach wiedzę, w tym przynajmniej jeden projekt wzajemnego nauczania.

Uczniowie z różnych województw,współpracują nad tym samym zagadnieniem online. Eksperymenty, obserwacje i projekty wykonane przez uczniów są prezentowane na stronie internetowej szkoły oraz na specjalnie przygotowanej platformie internetowej.

CEO dostarczy szkołom uczestniczącym w programie zestawy odczynników do prowadzenia eksperymentów i mikroskopy laboratoryjne. Uzupełnieniem uczniowskich kół naukowych są wycieczki edukacyjne do ośrodków akademickich.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ: AKADEMIA UCZNIOWSKA 2011/2012