Nauczyciel XXI wieku

W styczniu 2014r. Gmina rozpoczęła realizację projektu  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 9.4. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki   pod nazwą „Nauczyciel XXI wieku – przygotowanie nauczycieli z wiejskich szkół Gminy Olecko do stosowania e-learningu w nauczaniu i samokształceniu". Projekt będzie trwał do 31 października 2014r.

Uczestnikami projektu jest 40 nauczycieli zatrudnionych w szkołach na terenie wiejskim Gminy Olecko: w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach, Gimnazjum
z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie, Zespole Szkół w Babkach Oleckich i Zespole Szkół
w Judzikach. Szkoły na terenie wiejskim od kilku lat zabiegają o wyrównanie szans swoich uczniów starając się zapewnić im wysoki poziom nauczania m.in. poprzez zastosowanie nowatorskich narzędzi multimedialnych ICT, będących elementem przyciągającym zainteresowania uczniów, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w zajęciach, poszukiwania nowych wiadomości  oraz kreatywnej pracy.

Po 10 nauczycieli z każdej placówki uzupełni poziom wiedzy oraz umiejętności pracy z uczniem
z wykorzystaniem teleinformatyki (ICT).  Każdy nauczyciel będzie uczestniczył w 120 godz. szkolenia, w tym 60 godz.- szkolenia w systemie e-lerning. Szkolenia będą przeprowadzane w placówkach biorących udział w projekcie z wykorzystaniem pracowni informatycznych, do których  zakupione zostaną również tablice multimedialne.  W ramach projektu zostanie wdrożona platforma
e-lerningowa.  Nauczyciele otrzymają materiały szkoleniowe, które będą wykorzystywane zarówno
w trakcie szkolenia, jak i po jego zakończeniu.

Ogólny koszt projektu wynosi  147 840 zł, w tym:
- 125 664 zł – środki Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
- 22 167 zł – niepieniężny wkład własny gminy.

1_-_Formularz_zgloszeniowy.docx

Deklaracja_uczestnictwa_osoba_pelnoletnia.docx