Kraina Dziecięcego Sukcesu

Ogłoszenie o naborze do projektu pod nazwą

Ogłaszamy nabór do projektu "Kraina Dziecięcego Sukcesu - program rozwojowy dla uczniów wiejskich placówek oświatowych z Gminy Olecko". W programie mogą wziąć udział uczniowie klas pierwszyh i drugich gimnazjum. Dokumenty można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły oraz w Urzędzie Miasta.

W styczniu br. Gmina rozpoczęła realizację projektu  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych   pod nazwą „Kraina Dziecięcego Sukcesu – program rozwojowy dla uczniów wiejskich placówek oświatowych z Gminy Olecko”.

Uczestnikami projektu są uczniowie klas czwartych i piątych szkół podstawowych
(w Gąskach, Babkach Oleckich i Judzikach) oraz  klas pierwszych i drugich gimnazjów (w Kijewie, Babkach Oleckich i Judzikach) z terenu wiejskiego Gminy Olecko – łącznie 171 uczniów. W ramach projektu utworzonych będzie 10 grup dla 55 uczniów uzdolnionych oraz 17 grup dla 116 uczniów z trudnościami w nauce. W ramach utworzonych grup, zarówno dla uczniów uzdolnionych jak i uczniów z trudnościami
w nauce, będą zorganizowane laboratoria matematyczno – przyrodnicze oraz
lektoraty językowe. Zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem innowacyjnych form uwzględniających specjalne potrzeby edukacyjne uczniów, głównie metodą projektu, warsztatu z wykorzystaniem ICT.

W okresie VII – VIII 2014 r., dla 50 najaktywniejszych uczestników projektu, zostanie zorganizowany 2-tygodniowy obóz przyrodniczy na terenie Polski.

Ponadto dla starszych uczestników projektu (I i II klasa gimnazjum) zorganizowane będzie doradztwo edukacyjno – zawodowe, które umożliwi, m.in. zdobycie wiedzy
i umiejętności niezbędnych do odnalezienia swojego miejsca na drodze kariery zawodowej, zasad rządzących rynkiem pracy, zaplanowanie własnej kariery zawodowej.

W ramach projektu zostanie uzupełniona baza dydaktyczna szkół. Uczniowie otrzymają niezbędne materiały do zajęć.

Projekt będzie trwał do 31 maja 2015 r.

Ogólny koszt projektu wynosi  720 137 zł - 100% dotacji (bez udziału kosztów gminy).

1_-_Regulamin_rekrutacji_Kraina_Dziecircego_Sukcesu.pdf

2_-_Formularz_zg-oszeniowy.doc