I Ty możesz zostać mistrzem

1 października 2009 r. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Kijewie przystąpiło, wraz z innymi szkołami Gminy Olecko, do realizacji projektu pn. „I Ty możesz zostać mistrzem” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnianie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych zgodnie z umową nr POKL.09.01.02-28-191/09-00 podpisanej pomiędzy Gminą Olecko a Województwem Warmińsko-Mazurskim z siedzibą w Olsztynie przy ul. Emilii Plater 1, 10-562 Olsztyn, zwanym „Instytucją Pośredniczącą”.
          W ramach projektu odbyło się Spotkanie studyjne "Daj szansę swojemu dziecku" w październiku 2009 r. Od listopada 2009 r. do maja 2011 r. organizowane są dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych prowadzone średnio 2 godziny w tygodniu (z wyłączeniem okresu od czerwca do września 2010 r.).
          W roku szkolnym 2010/2011 zajęcia odbywają się w środy w godzinach 1500-1700. Odbiorcami projektu są obecnie uczniowie klas trzecich. W ramach projektu zapewniony jest transport dla uczniów oraz posiłek podczas zajęć.W październiku 2010 r. odbyła się wycieczka do Biebrzańskiego Parku Narodowego "Czy życie na Ziemi jest logiczne".
           W czerwcu 2011 r. odbędzie się Forum edukacyjne podsumowujące projekt.

Uczniowie klas drugich podczas zajęć  (Galeria)