Sukcesy uczniów

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny

25 lutego 2011 roku w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbyły się eliminacje powiatowe IX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny z serii Cudze chwalicie, swego nie znacie. Spośród recytatorów kategorii III (klasy trzecie gimnazjum) jury przyznało drugie miejsce naszej uczennicy - Annie Jarząbskiej, która otrzymała również nagrodę Burmistrza za najciekawszą interpretację wiersza. Do konkursu uczennicę przygotowywała nauczycielka języka polskiego - pani Sylwia Dudanowicz.

Uczennica klasy IIIA – Anna Jarząbska

17 marca 2011 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olecku odbył się Koncert Laureatów IX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego, na którym Ania godnie reprezentowała naszą szkołę.

Laureatka konkursu – Anna Jarząbska

Na uroczystość przybyli Edward Adamczyk – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Klaudiusz Woźniak – przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koncert swoją obecnością uświetniły także władze EGO, Andrzej Ciołek - Starosta Gołdapski, Krzysztof Piłat - Starosta Ełcki, Kazimierz Iwanowski - Wicestarosta Olecki, Wacław Olszewski - Burmistrz Olecka oraz poeta, satyryk, eseista ze znaczącym dorobkiem i sukcesami w konkursach ogólnopolskich - Wacław Klejmont.

„Czysta poezja unosiła recytujących i słuchaczy w przeszłość i płynęła lotnym słowem nad teraźniejszością ziemi tysiąca jezior, lasów, pól i strof lirycznych pięknych jak marzenie”