Rekrutacja 2020/2021

do Zespołu Wychowania Przedszkolnego do składania

deklaracji kontynuacji edukacji przedszkolnej
w roku szkolnym 2020/2021

Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie w godz. 7:30 – 15:30.

Deklaracje są dostępne u nauczycielki oraz sekretariacie

Serdecznie zapraszamy

Zapisy/rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz zespołów wychowania przedszkolnego

Dzieci do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego przyjmuje się po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Na rok szkolny 2020/2021 Gmina Olecko oferuje dzieciom 3-6 letnim edukację przedszkolną w  Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Krasnal w Olecku, oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych na terenie gminy: Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, w Gąskach, Babkach Oleckich i Judzikach oraz czterech zespołach wychowania przedszkolnego (inne formy wychowania przedszkolnego) w Gąskach, Kijewie, Babkach Oleckich i Judzikach.

Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica.

W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych na terenie gminy niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub zespole wychowania przedszkolnego, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1. wielodzietność rodziny kandydata,
  2. niepełnosprawność kandydata,
  3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
  4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
  5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
  6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
  7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Jeżeli po zakończeniu tego etapu dana placówka przedszkolna nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący:

1. dla zespołu wychowania przedszkolnego:
  1. kandydat trzy- czteroletni - 5 punktów,
  2. kandydat, którego rodzeństwo w roku szkolnym, na który jest przeprowadzana rekrutacja, będzie kontynuowało edukację w tym zespole wychowania przedszkolnego lub tej szkole podstawowej – 3 punkty,
  3. rodzina kandydata znajduje się w trudnej sytuacji życiowej – 2 punkty.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem gminy mogą być przyjęci do placówki przedszkolnej na terenie Gminy Olecko, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dana placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do zespołu wychowania przedszkolnego składają deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w tej placówce, tym samym nie podlegają rekrutacji.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

1. Szkoła Podstawowa w Kijewie, tel. 87 523 04 60.

Zapisy-rekrutacja_do_ZWP_na_2020-2021(1).docx